ویرایش و بازخوانی

بعد از ترجمه و نگارش یک متن، نوبت به ویرایش و بازخوانی آن می رسد. مطمئنا در حین ترجمه و نگارش، نویسنده یا مترجم اثر، مرتکب اشتباهاتی از قبیل غلط های نگارشی، دستوری، جمله بندی و ترکیب بندی هایی اشتباه در متن از بابت زیبایی شناسی و محتوایی خواهد شد. این مشکل در مرحله ی ویرایش به طور کامل توسط ویراستاران رفع می شود. به طور کلی محتوای نهایی بایستی به گونه ای باشد که خواننده با مطالعه ی آن مضمون و مفهوم اصلی مطلب را درک نموده و در نگاهی کلی متن را به دور از هر گونه اشتباهات نگارشی، غلط های املایی و دستوری ارزیابی نماید. به عبارتی قابل فهم، روان و گویا بودن یک متن در قالب بدنه ای زیبا و ساختاری چشم نواز می تواند از جمله ویژگی های یک ویرایش عالی باشد. ترجمه و نگارش

ویرایش و بازخوانی چیست؟

ویرایش و بازخوانی یکی از مهم ترین بخش های تولید اثری با کیفیت و تاثیرگذار می باشد. هدف اصلی ویرایش و بازخوانی ارائه ی متنی روان، شیوا و صریح در قالبی استاندارد و به دور از اشتباهات نگارشی می باشد. متن ترجمه شده یا نگارش شده بایستی این قابلیت را داشته باشد تا پیچیده ترین مفاهیم را نیز در ساختاری صحیح و جملاتی مناسب به خواننده منتقل نماید و این مهم تنها از عهده ی ویراستاران و مترجمین حرفه ای و خبره بر خواهد آمد. قطار نمودن گروهی از واژه ها و کلمات در قالب جملاتی طولانی، هدف نهایی یک متن ویرایش شده نخواهد بود. ویرایش و بازخوانی این امکان را به خواننده خواهد داد تا با یک بار مطالعه ی متن به مفهوم و پیام آن پی ببرد. مطمئنا یک متن ویرایش شده خواننده را گمراه نمی نماید و او را مجبور به مطالعه ی چندین و چند باره ی یک جمله یا پاراگراف برای درک معنای اصلی نخواهد کرد. بازخوانی متن باعث می شود تا ریزه کاری هایی ظریف که ممکن است در حین ویرایش از چشم ویراستار متن باز مانده باشد صورت پذیرفته و خطاهای احتمالی به شکلی دقیق و جزئی تر خودنمایی کرده و برطرف شود.

انواع ویرایش و بازخوانی کدام اند؟

ویرایش متن دارای انواع مختلفی می باشد. چنانچه بخواهیم از باب سطح کیفی متن این موضوع را بررسی کنیم، می توان به ویرایش جزئی، متوسط و ویرایش کامل همراه با بازخوانی اشاره کرد. ویرایش و بازخوانی کامل به عنوان اصولی ترین نوع ویرایش شناخته می شود که یک خروجی بهینه و استاندارد را به شما تحویل خواهد داد. در این نوع از ویرایش، ویراستار با پایبندی به مفهوم و محتوای اصلی متن، اقدام به رفع اشکالات نگارشی، بازنویسی برخی جملات، پاکیزه نویسی، اصلاح پاراگراف بندی ها، اصلاح ارجاعات و منابع، استانداردسازی نشانه گذاری ها، رفع جملات ناقص و مبهم و همچنین رعایت فاصله و نیم فاصله ها خواهد نمود. به طور کلی متونی که به طور کامل ویرایش و بازخوانی می شوند دارای درجه ی بالاتری از کیفیت و استاندارد بوده و مورد پذیرش مراجع معتبر قرار خواهند گرفت. ترجمه و نگارش یکی از انواع ویرایش و بازخوانی، ویرایش کتاب می باشد. در این نوع از ویرایش، ویراستاران با متنی مواجه هستند که نویسنده و مترجم آن به ساختارهای زبانی و اصول نگارشی و دستوری اشراف کامل داشته اند با این وجود جهت حصول اطمینان از درجه ی کیفیت متن نهایی، اقدام به سپردن ویرایش و بازخوانی متن به یک ویراستار حرفه ای می نمایند.

قیمت ویرایش و بازخوانی چگونه محاسبه می شود؟

ویرایش و بازخوانی مقالات علمی نیز یکی از مهم ترین و مورد توجه ترین انواع ویرایش و بازخوانی می باشد. چه بسا بسیاری از مقالات علمی و دانشگاهی و همچنین رساله های فوق لیسانس و دکترا به دلیل عدم رعایت نکات ویرایشی مهر عدم تایید خورده و توسط اساتید و افراد خبره در یک رشته ی تخصصی مورد پذیرش قرار نگرفته اند. به طور عمده می توان گفت که دانشجویان و محقیقین آشنایی زیادی با اصول ویرایش نداشته و نیازمند به ویراستاری حرفه ای می باشند. بررسی کیفی متن توسط کارشناسان قبل از ارائه ی قیمت به شما، از جمله لازمه های قیمت گذاری ویراستاری در آنی ترنسلیت می باشد. قیمت ویرایش و بازخوانی متن شما با توجه به نوع محتوای نگارش شده، تعداد کلمات و نوع ویرایش مورد نظرتان متفاوت خواهد بود. تا پیش از بررسی متن اصلی شما توسط کارشناسان آنی ترنسلیت، امکان ارائه ی قیمت وجود نخواهد داشت. این موضوع به خودی خود گواهی بر دقت و صداقت مجموعه ی آنی ترنسلیت در قیمت گذاری ها است. ترجمه و نگارش

نحوه سفارش ویرایش و بازخوانی

شما با ارسال فایل اصلی و ثبت سفارش بایستی در انتظار بررسی متن خود توسط کارشناسان آنی ترنسلیت بمانید. این فرآیند در کوتاه ترین زمان ممکن صورت پذیرفته و میزان ویرایش لازم و قیمت نهایی به شما اعلام می شود. با تایید شما فرآیند ویرایش و بازخوانی آغاز شده و در مدت زمان تعیین شده فایل نهایی به شما تحویل خواهد شد.

نکات مهم برای ویرایش و بازخوانی

از جمله مهم ترین نکات در حین ویرایش و بازخوانی، پایبندی به متن اصلی می باشد. به این شکل که در حین بهینه سازی ترکیب بندی ها و جملات، مفهوم اصلی نباید گم نشود. از نوشتن جملات طولانی و تکراری بایستی به شدت پرهیز کرد. متن نهایی بایستی ساده، واضح و روان باشد. چنانچه خواننده در حین مطالعه ی متن، احساس نماید که برای درک بهتر بایستی گریز به عقب بزند، احتمالا مشکل اصلی از نحوه ی ویراستاری متن بوده است.

چرا ویرایش و بازخوانی با آنی ترنسلیت

مجموعه ی حرفه ای آنی ترنسلیت با بهره گیری از تخصص و دانش ویراستاران حرفه ای که ویرایش فنی و اصولی مقالات علمی، رساله های دانشگاهی و کتب تخصصی و عمومی را در زمره ی فعالیت های خود دارند، این امکان را برای شما عزیزان فراهم نموده تا بدون هیچ گونه نگرانی از این بابت، متنی سلیس، گویا و روان را با پایبندی به متن اولیه، در قالی تمیز و استاندارد و با قابلیت منتقل نمودن مفهوم اصلی محتوا به شما ارائه دهند. ویراستاران حرفه ای مجموعه ی آنی ترنسلیت دارای تخصص در رشته های گوناگون بوده و ویرایش فنی متن شما به متخصصین هر رشته سپرده خواهد شد.

نتیجه گیری

ویرایش مقالات علمی جهت دارا بودن قابلیت چاپ در ژورنال های بین المللی و معتبر از جمله تخصص های اصلی ویراستاران آنی ترنسلیت می باشد. فارق از اینکه متن اصلی شما در چه حوزه ای نگارش شده است، در نهایت به یک خروجی با کیفیت و مطلوب دست پیدا خواهید کرد که تمامی استانداردها در آن رعایت شده است. ویرایش محتوا باعث می شود تا متنی رسا، گیرا و روان در اختیار خواننده قرار دهید. این موضوع به جذابیت محتوای شما نیز اضافه خواهد کرد. ترجمه و نگارش به عبارتی خواننده از مطالعه ی متن نگارش شده لذت بیشتری برده و برای ادامه دادن آن مشتاق تر خواهد شد. شبکه ی آنی ترنسلیت با بهره گیری از نیروهای انسانی ماهر و خبره در حوزه های تخصصی، این امکان را به نویسندگان، مترجمین و محققان داده است تا مقالات، کتب و نوشته هایی استاندارد و مطابق با اصول فنی به خوانندگان خود ارائه دهند.
  • - فایل مورد نظر را داخل کادر زیر بکشید یا روی دکمه Choose File کلیک کنید. - اگر می‌خواهید همزمان چندین فایل را انتخاب نمایید، آن‌ها را به‌صورت zip درآورده و ارسال کنید. - درصورتی‌که حجم فایل شما زیاد است، لطفا تا پایان بارگذاری آن شکیبا باشید. - اگر موفق به ارسال فایل نشدید می‌توانید آن را ایمیل کنید یا به تلگرام و واتساپ شماره 09370486969 ارسال نمایید.
مشاوره و ثبت سفارش
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp