نرم افزار گرامرلی در ترجمه تخصصی مقاله

معرفی نرم افزار گرامرلی

مقاله معرفی نرم افزار گرامرلی در ترجمه تخصصی مقاله را با هم مطالعه کنیم… با روی آوردن جهان به فضای آنلاین و استفاده ی روز افزون از رایانه در انجام امور، داشتن روشی مطمئن جهت حصول اطمینان از کامل بودن گرامر در نگارش متون، امری ضروری محسوب می شود.

به ویژه اینکه سئوی سایت ها در گرو داشتن محتوایی بهینه و به دور از هرگونه اشتباهات می باشد. همچنین همواره به گوش مان می رسد که بسیاری از مقالات علیرغم داشتن محتوایی ارزشمند، تنها به دلیل عدم رعایت نکات دستوری مورد تایید و پذیرش قرار نگرفته اند. معرفی نرم افزار گرامرلی

فرقی ندارد که شما یک وبلاگ نویس هستید، قصد ترجمه تخصصی مقاله را دارید و یا تنها به یک اپلیکیشن نیاز دارید تا از گرامر محتوای خود جهت انتشار در پلتفرم های مختلف همچون اینستاگرام یا توئیتر مطمئن شوید.

حتی ممکن است در صدد ارسال ایمیلی مهم باشید و نیاز به چک نمودن گرامر متن خود از طریق یک برنامه ی هوشمند داشته باشید. خبر خوب این است که گرامرلی در تمام این موارد پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. اما قبل از شروع بررسی نرم افزار گرامرلی، بیایید نگاهی بیندازیم به اینکه این نرم افزار در واقع چیست.

نرم افزار گرامرلی چیست؟

گرامرلی در واقع یک “دستیار نویسندگی” می باشد که از سال 2009 توسعه یافته است. مترجمین مقالات، نویسندگان و سایر متخصصان می توانند از آن برای تصحیح و ویرایش اسناد خود استفاده کنند.

این نرم افزار بیش از 250 نوع املا، دستور زبان و علائم نگارشی را بررسی می کند و دایره ی عظیمی از لغات را در خود جای داده است. بنابراین استفاده از این نرم افزار جای هیچ حرفی در کار شما باقی نخواهد گذاشت.

گرامارلی فراتر از ابزارهای سنتی ارائه شده از طریق پلتفرم هایی چون ورد و ایمیل است. چرا که به کاربران اجازه می دهد ورودی ویرایش را بر اساس شش سبک مختلف نوشتاری از قبیل تجاری، دانشگاهی، معمولی، فنی، خلاقانه و عمومی انتخاب کنند. این موضوع می تواند برای مترجمن تخصصی مقاله امری کاربردی باشد و موجب افزایش دقت و سرعت کار آن ها شود.

نحوه ی کارکرد نرم افزار گرامرلی

نرم افزار گرامرلی از یک سیستم هوش مصنوعی پیچیده استفاده می کند که طی سال ها به طور مداوم مورد اصلاح و بهبود قرار گرفته است.

این نرم افزار توسط زبان شناسان و مهندسانی ساخته شده است که الگوریتم هایی خاص را برای شناسایی الگوهای خوب نوشتن خلق کرده اند.

سیستم هوش مصنوعی گرامرلی، هر جمله را به تفکیک آنالیز کرده و در صورت یافتن خطاها، جایگزین های مناسب آن را پیشنهاد می دهد. این موضوع باعث می شود تا مترجمین و نویسندگان در نهایت متنی روان، شفاف، رسا و به دور از هرگونه اشتباهات نگارشی و دستوری خلق کنند.

کاربرد نرم افزار گرامرلی در ترجمه تخصصی مقاله

یکی از دغدغه های نویسندگان و مترجمین مقاله، اجرا و پیاده سازی صحیح ساختارهای نگارشی و دستوری می باشد. چرا که بسیاری از مواقع، مقالات تنها به دلیل دارا بودن اشتباهات نگارشی و دستوری مهر عدم تایید می خورند. معرفی نرم افزار گرامرلی

ارسال مقالات برای ژورنال های معتبر و ارائه ی این مقالات در کنفرانس های بین المللی نیازمند این است که مقاله ی شما از سطح خوبی از شیوه ی نگارش، ادبیات و قواعد دستوری برخوردار باشد. بنابراین برای کسب اطمینان از نتیجه ی نگارش خود بایستی از ابزاری هوشمند استفاده کنید.

گرامرلی به مقاله شما براساس تعداد مشکلات و خطاهایی که یافته است یک نمره ی کلی می دهد. سپس قدم به قدم شما را در رفع مشکلات گرامری پیش می برد.

برای هر خطایی که در مقاله ی شما یافت شود، هم توضیح کوتاه و هم طولانی توسط سیستم ارائه می شود. نمونه هایی از گرامر صحیح در این توضیحات گنجانده شده است.

در برخی موارد، سیستم گزینه های خاصی از نوشتار را پیشنهاد می کند.، با این وجود انجام هرگونه تغییر خاص به عهده ی خود مترجم است.

گرامارلی به هیچ عنوان شما را مجبور به اجرای تغییر نخواهد کرد. چنانچه شما با تغییرات توصیه شده موافق نباشید، این گزینه را دارید که مشکلات احتمالی عنوان شده توسط نرم افزار را نادیده بگیرید.

مزایای استفاده از نرم افزار گرامرلی در ترجمه تخصصی مقاله

به جرئت می توان گفت که دقت نرم افزار گرامرلی بسیار بالاست. بنابراین چنانچه به عنوان مترجم، سفارشی در دست دارید که میزان حساسیت آن در سطح بالایی قرار دارد، استفاده از نرم افزار گرامرلی به شدت به شما توصیه می شود.

چرا که با استفاده از این نرم افزار، جزئی ترین و کوچک ترین خطاهای احتمالی شما در قواعد و نگارش کشف و رفع خواهد شد.

ارائه ی ترجمه تخصصی کامل و بی نقص به مشتریان موجب افزایش هرچه بیشتر سطح رضایت آن ها و رونق گرفتن کار شما به عنوان مترجم حرفه ای خواهد شد. معرفی نرم افزار گرامرلی

چنانچه کار ترجمه تخصصی مقاله ی خود را به عهده داشته باشید نیز این نرم افزار می تواند شما را در حد یک مترجم حرفه ای ارتقا دهد.

بنابراین نقص ها و کمبودهای دانش شما در زبان به هیچ عنوان به چشم نخواهد آمد و خروجی کار شما در حد یک مترجم حرفه ای خواهد بود.

همچنین لازم به ذکر است که نرم افزار گرامرلی دارای نسخه ی موبایل بوده و این موضوع موجب سهولت در درسترسی هرچه بیشتر در استفاده از این نرم افزار برای مترجمین و نویسندگان شده است.

نتیجه گیری معرفی نرم افزار گرامرلی

چنانچه در زمینه ی نویسندگی و ترجمه فعالیت می کنید اما نمی دانید چگونه به یک حرفه ای تبدیل شوید، راهکار پیش روی شما استفاده از نرم افزار گرامرلی است.

شاید عجیب به نظر برسد اما نویسندگان و مترجمین حرفه ای نیز در نگارش و ترجمه ی خود دچار اشتباه می شوند. به طور کلی یافتن غلط های دستوری و نگارشی در یک متن به ویژه اگر متنی طولانی و پر از جزئیات باشد می تواند به امری طاقت فرسا تبدیل شود.

چرا که برای یافتن اشتباهات خود نیاز به مرور چندین و چند باره ی متن خواهید داشت. اما گرامرلی با قابلیت های شگفت انگیز خود شما را از چنین چیزی بی نیاز کرده است.

نرم افزار گرامرلی به نویسندگان و مترجمان این امکان را می دهد تا غلط های املایی و دستوری متن خود را در کمترین زمان ممکن پیدا کنند. معرفی نرم افزار گرامرلی

اگرچه اشتراک های پولی آن کمی گران است و این سرویس به صورت آفلاین کار نمی کند، اما پشتیبانی گرامرلی از بسیاری از سیستم عامل ها و سهولت استفاده از این نرم افزار با دقت و سرعت بالایی که دارد از مهم ترین مزایای این نرم افزار می باشد که می تواند حجم کار مترجمین و نویسندگان را به نصف تقلیل دهد. بنابراین صرف هزینه بابت خرید اشتراک آن، ارزش این سرمایه گذاری را خواهد داشت.