ترجمه تخصصی کتاب

ترجمه کتاب و سفارش با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت

یکی از خدمات اصلی ما، ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی، فارسی به انگلیسی و سایر زبانهاست. تنها با چند کلیک سفارش ترجمه مقالات خود را به مترجمین متخصص در این حوزه بسپارید.

ترجمه تخصصی کتاب چیست ؟ در زندگی روزمره ی ما بیش از آنچه که تصور می کنیم دارای اهمیت می باشد. این اهمیت نه تنها در یک بعد بلکه در چندین بعد خود را به نمایش می گذارد.

ترجمه تخصصی کتاب یکی از مهم ترین فعالیت ها در حوزه ی ترجمه می باشد. زبان انگلیسی زبانی است که تقریبا در همه جا به آن برخورد می کنیم.

این زبان به عنوان پر طرفدار ترین زبان دنیا شناخته می شود. نه تنها زبان انگلیسی بلکه بسیاری از زبان های زنده ی دیگر دنیا نیز در جای جای زندگی ما می توانند به شکلی ویژه خودنمایی کنند.

ترجمه تخصصی کتاب چیست؟

این موضوع را می توان در مورد کتاب هایی که مطالعه می کنیم به خوبی لمس کرد. نویسندگانی متفاوت با ملیت هایی متفاوت از جای جای دنیا که آثاری ارزشمند و جذاب را به زبان انگلیسی و سایر زبان ها نگارش نموده اند و اکنون این ما هستیم که مشتاق مطالعه ی نوشته های این نویسندگان می باشیم.

بدون ترجمه ای حرفه ای و پایبند به معنا و مفهوم، نمی توان درک عمیقی از این آثار به دست آورد. ترجمه تخصصی کتاب چیست

آثار ارزشمند زیادی توسط نویسندگانی خوش نام و معتبر در دنیا به عرصه ی نگارش رسیده اند. اما همانطور که می دانید زبانی که متن اصلی کتاب بدان وسیله نگارش شده است تنها یک زبان می باشد که همان زبان مبدا است. اما چنین آثار فاخر و ارزشمندی نمی توانند محدود به یک زبان باشند.

از این رو مترجمانی حرفه ای و کار بلد اقدام به ترجمه ی این کتاب ها به سایر زبان ها می نمایند. در این بین ممکن است چندین مترجم، یک کتاب را به زبانی خاص ترجمه کنند.  کتاب هایی در زمینه های علمی، دانشگاهی، روانشناسی، داستانی و هنر همگی می توانند توسط چندین مترجم به زبان مقصدی واحد ترجمه شوند.

انواع ترجمه تخصصی کتابها کدام اند؟

با این وجود تفاوت هایی بین ترجمه ی هر مترجم با سایرین قابل تشخیص می باشد. ترجمه تخصصی کتاب به ویژه زمانی که ادبیات کتاب، وزن سنگینی داشته باشد ممکن است به ترجمه ای سلیقه ای و شخصی بگراید. با این وجود پایبندی مترجم به معنا و مفهوم اصلی متن از جمله مهم ترین ویژگی های ترجمه تخصصی کتاب است.

در بسیاری از مواقع، منابعی اصلی برای رشته های دانشگاهی معرفی می شود که در سر تا سر دنیا یکسان می باشند. این منابع در تمامی دانشگاه ها در رشته ی مربوطه توسط اساتید مورد تایید می باشند. بسیاری از این کتاب ها به زبان لاتین می باشند.

بنابراین اساتید نسخه ی اصلی کتاب را به دانشجویان معرفی می نمایند. در این بین افراد زیادی وجود دارند که به علت عدم تسلط به زبان مبدا، ترجیح می دهند تا نمونه ای کامل از ترجمه تخصصی کتاب را در ختیار داشته باشند تا مفاهیم را به شکای دقیق و عمیق درک نمایند. ترجمه تخصصی کتاب های دانشگاهی از این دست ترجمه ها می باشند.

ترجمه تخصصی متون

ترجمه فایل صوتی

ترجمه تخصصی کتاب

ترجمه تخصصی مقاله

قیمت ترجمه اختصاصی کتاب چگونه محاسبه می شود؟

ترجمه تخصصی کتاب ها ادبی و شاهکارهای ادبیات جهان نیز در دسته ی دیگری از ترجمه تخصصی کتاب قرار دارند. به طور عمده افراد به دنبال ترجمه هایی روان، شیوا و گویا می گردند که در عین انتقال دقیق مفاهیم، ادبیاتی جذاب و گیرا داشته باشد.

بنابراین در این نوع ترجمه تخصصی کتاب وظیفه ی مترجم تنها ترجمه ی متن نیست. بلکه داشتن قلمی شیوا و رسا بسیار حائز اهمیت می باشد.

قیمت ترجمه تخصصی کتاب به عوامل متفاوتی بستگی دارد. نوع کتاب، تعداد صفحات و کلمات و همچنین درجه ی تخصصی بودن متن از جمله مهم ترین عوامل در قیمت گذاری ترجمه تخصصی کتاب می باشد. ترجمه ی نمودارها، فرمول ها، اشکال و جداول در کتاب های تخصصی نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد. بنابراین رشته ی مورد نظر و درجه ی سختی مطالب در قیمت گذاری نهایی موثر می باشند.

نحوه سفارش ترجمه کتاب

شما برای سفارش ترجمه تخصصی کتاب در پایگاه آنی ترنسلیت، بایستی در ابتدا وارد صفحه ی تکمیل مشخصات شوید و بعد از ارسال مشخصات، سفارش خود را ثبت نمایید.

سفارش شما در مرجله ی بعد توسط کارشناس مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و قیمت گذاری آن صورت می پذیرد.

در نهایت سفارش شما به یکی از مترجمین متخصص در حوزه ی مورد نظر واگذار خواهد شد. در آخرین مرحله بعد از دریافت سفارش تان و اعلام رضایت، مبلغ دستمزد به حساب کارشنای واریز خواهد شد. ترجمه تخصصی کتاب چیست.

همین حالا سفارش ترجمه مقاله خود را ایجاد کنید

نکات مهم برای ترجمه تخصصی کتاب

یکی از مهم ترین نکات در ترجمه تخصصی کتاب، اشراف کامل به حوزه ی مربوطه می باشد. تخصص در رشته ی مورد نظر می تواند منجر به ارائه ی ترجمه ای با کیفیت و مفهومی بشود. هر چه این میزان اشراف بیشتر باشد، مطمئنا مفاهیم به شکلی روان تر بیان خواهد شد.

از طرفی شیوه ی بیان و جمله بندی ها می تواند تاثیر فوق العاده ای روی خوانندگان بگذارد. هر چند که این موضوع تا حدی به ویراستار کتاب مربوط می شود با این وجود ساختاربندی اصلی متن بایستی به درستی توسط مترجم اجرا شود.

چرا ترجمه تخصصی کتاب با آنی ترنسلیت

ممکن است عده ای تصور کنند که ترجمه کتاب کار ساده ای به نظر می رسد و با آشنایی به زبان مقصد می توان ترجمه ای درخور ارائه داد. ترجمه تخصصی کتاب چیست

در حالی که برای ترجمه تخصصی کتاب، تنها آشنایی با زبان مبدا و مقصد کافی نیست. این موضوع در مورد ترجمه کتاب های تخصصی به میزان بیشتری خودنمایی می کند. آشنایی با زمینه های تخصصی و رشته ای که کتاب در آن حوزه به ارائه ی مطلب پرداخته بسیار تا بسیار حائز اهمیت می باشد.

در واقع مترجم بایستی به مفهوم کتاب تسلط کامل داشته باشد. در آنی ترنسلیت، مترجمین هر حوزه به طور تخصصی به ترجمه تخصصی کتاب های هر فیلد می پردازند و این مهم به شکلی تخصص محور به مترجمین کتاب واگذار می شود. بنابراین متن نهایی از درصد شیوایی و قابلیت فهم بالایی برخوردار است.

نتیجه گیری

ترجمه تخصصی کتاب در زمینه های مختلف امری ست که نیاز به تخصص و اشراف به زبان مبدا و مقصد و همچنین تسلط به حوزه ی مربوطه دارد.

داشتن هر کدام از این موارد در حالی که مورد دیگر دچار نقص باشد منجر به ارائه ی ترجمه ای شیوا و مفهومی نخواهد شد. مترجمین آنی ترنسلیت با تخصص های ویژه در هر زمینه و اشراف به زبان های مبدا و مقصد، کتاب مورر نظر شما را به بهترین شکل ممکن مطابق با خواسته های شما ترجمه خواهند کرد.

ارائه ی محصولی با کیفیت و کسب رضایت مشتریان، هدف اصلی مجموعه ی آنی ترنسلیت است.

جهت سفارش ترجمه تخصصی کتاب می توانید فرم سفارش زیر را پر نموده تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تمس حاصل کنند.

  • - فایل مورد نظر را داخل کادر زیر بکشید یا روی دکمه Choose File کلیک کنید. - اگر می‌خواهید همزمان چندین فایل را انتخاب نمایید، آن‌ها را به‌صورت zip درآورده و ارسال کنید. - درصورتی‌که حجم فایل شما زیاد است، لطفا تا پایان بارگذاری آن شکیبا باشید. - اگر موفق به ارسال فایل نشدید می‌توانید آن را ایمیل کنید یا به تلگرام و واتساپ شماره 09370486969 ارسال نمایید.
مشاوره و ثبت سفارش
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp