بهترین مترجم های متن سال 2020

مترجم های متن

گسترش اینترنت در عصر حاضر جنبه های مختلف زندگی بشری را تحت تأثیر قرار داده است. درست است که گسترش اینترنت به نفع بشر است اما مشکلات متعددی را نیز برای بشر ایجاد کرده است یکی از مهم‌ترین چالش‌ها مانع زبانی است. تحقیقات انجام شده در این زمینه  نشان می‌دهند که ۷۳ درصد از افراد در بازار جهانی وب سایت‌هایی را ترجیح می‌دهند که به زبان مادری خود محتوا را ارائه می‌دهند, ترجمه متون, وب سایت‌ها, تصاویر و صداهای یک زبان به زبان های دیگر در عصر حاضر امری ضروری است. با این حال، فرآیند ترجمه یک متن از یک زبان به زبان بعدی کار آسانی نیست. خوشبختانه، چندین وب سایت وقت خود را صرف ارائه خدمات ترجمه کرده‌اند. و برای کمک به انتخاب بهترین سرویس در میان هزاران نفر، ما از طریق اینترنت جستجو کردیم تا شما را از بهترین وب سایت‌های ترجمه مطلع کنیم. در ادامه ی مقاله همراه ما باشید تا شما را با بهترین وب سایت های ترجمه و مترجم های متن آشنا کنیم.

Google Translate

اگر چه اثربخشی گوگل تا حد زیادی به متن و زبان درگیر بستگی دارد, اما باز هم گوگل ترنسلیت از مهم ترین و محبوب ترین ابزار ها برای ترجمه است. این سایت به طور خودکار بین زبان‌ها ترجمه می‌شود و یک جعبه متنی ارائه می‌دهد که می‌تواند حاوی متون ورودی هر اندازه باشد. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا روش ورودی, انتخاب صفحه‌کلید و خط را انتخاب کنند. این ابزار به بیش از ۱۰۰ زبان و مجموعه‌ای از ویژگی‌های دیگر مانند توانایی تقسیم, ذخیره, گوش دادن و کپی کردن متن ترجمه‌شده افتخار می کند. زبان هایی که گوگل از آن پشتیبانی می کند دائما در حال افزایش هستند.

مزایا

ترجمه را برای بیش از 100 زبان فراهم می کند

ترجمه را به صورت رایگان ارائه می دهد

این شرکت با چندین محصول گوگل مانند کروم و چند اپلیکیشن android یکپارچه شده‌است.

معایب

همیشه از نظر دستوری صحیح نیست

اغلب ترجمه های نامفهوم را برای زبانهای خاص ارائه می دهد

Yandex Translate

Yandex Translate یک پلت فرم سطح بالا دیگر است که به کاربران اجازه می‌دهد تا متون, وب سایت‌ها و حتی تصاویر را ترجمه کنند. این سایت دارای یک رابط جذاب, عملکرد سریع, و ترجمه چندین زبان است. علاوه بر این, وب سایت تنها برای گشتن به دنبال یک زمان تنها ایده‌آل نیست بلکه برای یادگیری زبان‌های جدید نیز مناسب است. این پلت فرم یک ویژگی دارد که پیشنهاد می‌کند تعمیر ترجمه‌های بد را رفع کند و می‌تواند از متون تا ۱۰۰۰۰ کاراکتر حمایت کند. علاوه بر این, به شما اجازه می‌دهد که بین دو زبان با یک  کلیک جا به جا  کنید.

مزایا

از ورودی و خروجی صدا پشتیبانی می کند

ورودی متن را تا حداکثر 10 هزار کاراکتر پشتیبانی می کند

اشکالات و غلط های املایی را رفع می کند.

معایب

مترجم عکس آن فقط از پرونده های بارگذاری شده و نه تصاویر منبع از اینترنت پشتیبانی می کند.

Bing Translator

بینگ Translator یک وب سایت زیر مجموعه شرکت مایکروسافت است و یکی از بهترین مترجم های متن است. این پلت فرم، یک رابط چشم گیر و مدرن را اغراق‌آمیز می‌کند، ورودی متن تا ۵۰۰۰ کاراکتر را می‌پذیرد. همچنین یک ویژگی تشخیص خودکار برای کمک به شما در تشخیص زبان اصلی متن قبل از آن که آن را به یک زبان دیگر ترجمه کنید،ارائه می دهد . همچنین به شما این امکان را می‌دهد که متن ترجمه‌شده  را کپی کرده و آن را تقسیم بندی کنید. این نرم افزار علاوه بر ترجمه قابلیت های تخصصی دیگری برای دسته بندی و ارسال اطلاعات دارد که شاید از این نظر برای افراد با استفاده رومزه مناسب نباشد.

مزایا

رابط کاربری آسانی دارد

امکان ترجمه فوری را فراهم می کند

کپی و اشتراک متن ترجمه شده از این سایت آسان است

معایب

از بسیاری از زبانها پشتیبانی نمی کند

Reverso

Reverso وب سایت برش دار است که به طور خودکار متون را از یک زبان به زبان بعدی ترجمه می‌کند. مهم‌ترین ویژگی این سایت ترجمه متن است. در زیر متن ترجمه‌شده, یک جعبه وجود دارد که نمونه‌های دیگری از چگونگی تبدیل این ترجمه را نشان می‌دهد اگر متن ورودی کمی متفاوت باشد. این وب سایت همچنین دارای یک صفحه‌کلید روی صفحه نمایش است و به کاربران اجازه می‌دهد تا به متن ترجمه‌شده گوش دهند.

مزایا

ترجمه خودکار متن ها

دارای سیستم غلط گیر خودکار املایی است

ترجمه را با رتبه بندی بهبود می بخشد

برای اکثر زبانها تلفظ صوتی ارائه می دهد

معایب

ترجمه ها کند هستند

سیستم عامل نمی تواند گفتار شما را به متن تبدیل کند

Translatedict

Translatedict یک وب سایت است که ترجمه رایگان و خدمات ترجمه حرفه‌ای را در ۵۱ زبان ارائه می‌دهد. سکو به شما اجازه می‌دهد که یک کلمه، عبارت یا سند متن بزرگ را وارد کنید، زبان ترجمه را انتخاب کنید و دکمه ترجمه را بزنید تا نتایج را ببینید. اگر می‌خواهید متن ترجمه‌شده را بشنوید، باید روی دکمه صدا کلیک کنید.

مزایا

از ویژگی های مترجم صدا و متن به گفتار برخوردار است

ترجمه حرفه ای و با کیفیت بالا را با پرداخت هزینه ارائه می دهد

از ویژگی کلمه و تعداد کاراکتر در پایین برخوردار است

معایب

ترجمه ها برای بعضی از زبان ها همیشه دقیق نیستند

ترجمه ها فقط برای 50 زبان در دسترس هستند

MyMemory Translation

MyMemory, گسترده‌ترین حافظه ترجمه جهان است که امکان دسترسی به میلیاردها واژه را فراهم می‌آورد که به وسیله مترجمان حرفه‌ای, مشتریان, LSPs و محتوای وب چند زبانه به آن ترجمه شده‌اند. با استفاده از یک الگوریتم تطابق قوی, بهترین ترجمه را برای متن برنامه شما فراهم می‌کند. علاوه بر این, به شما کمک می‌کند تا خاطرات را به عقب برگردانید و حریم خصوصی را تضمین کند و همچنین کیفیت ترجمه‌ها را با جستجوی وب برای اسناد دو زبانه بهبود می‌بخشد.

نتیجه گیری

در حال حاضر به  دلیل اهمیت ترجمه و به روز بودن اطلاعات دریافتی ابزار های مختلفی برای ترجمه به وجود آمده اند. هر کدام از این ابزارها مزایا و معایبی دارند که ما در این مقاله سعی کردیم تا مهم ترین ابزار ها برای ترجمه را بررسی کنیم. درست است که هیچ‌کدام از این ابزار ها و برنامه ها کامل نیستند اما می توانند کمک بزرگی به افرادی باشند که نیاز شدید به اطلاعات در آن واحد دارند. فراموش نکنید که برای ترجمه درست و اصولی هیچ‌کدام از این نرم افزار ها فایده ای ندارند و باید از مترجم حرفه ای و زبده برای ترجمه استفاده کنید. مترجم های متن تنها کار اولیه شما را انجام می دهند.